Ekonomi

Jefferies, IL-2 platformu vaadiyle Cue Biopharma hisselerini Satın Al olarak başlattı

Çarşamba günü, biyoteknoloji şirketi Cue Biopharma (NASDAQ:CUE) hisseleri, yatırım şirketi Jefferies’den olumlu bir görünüm aldı ve Jefferies, Satın Al derecelendirmesi ve 6,00 $ olarak belirlenen bir fiyat hedefi ile kapsamı başlattı. Şirketin birinci nesil IL-2 tedavilerine kıyasla güvenlik ve etkinliği artırmayı amaçlayan yenilikçi IL-2 platformu, bu olumlu değerlendirmede önemli bir faktör olarak vurgulandı.

Cue Biopharma’nın önde gelen ilaç adayı CUE-101, şu anda HPV-pozitif baş ve boyun skuamöz hücreli karsinom (HNSCC) tedavisi için geliştirilme aşamasındadır ve hem monoterapi olarak hem de pembrolizumab ile kombinasyon halinde umut verici ön sonuçlar göstermiştir. Şirket ayrıca, bu tedavinin ileriye dönük yollarına ilişkin Faz 1 Sonu toplantısının ardından ruhsatlandırma uyumunu da sağlamıştır.

Cue Biopharma, CUE-101’e ek olarak, Faz I denemelerinde olan WT-1’i hedefleyen CUE-102 üzerinde çalışmaktadır. Şirketin boru hattında otoimmün hastalıklar için potansiyel tedaviler de yer alıyor ve bu da platformunun potansiyelinin altını çiziyor. Jefferies, HNSCC fırsatının değerinin düşük olduğunu düşünüyor ve bu yıl yapılacak bir ortaklığın şirketin nakit endişelerini gidermeye yardımcı olabileceğini ve hisse senedi için bir katalizör görevi görebileceğini öne sürüyor.

Jefferies’in kapsamı başlatması, Cue Biopharma’nın teknoloji platformu ve pazardaki beklentileri hakkındaki iyimserliği yansıtıyor. Yatırım firması, şirketin yeni yaklaşımının ve devam eden gelişmelerin kanser ve otoimmün hastalıklara yönelik tedavi seçeneklerinde önemli ilerlemelere yol açabileceğini öngörüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu