Haber

Ekrem İmamoğlu Rüzgarı Gaziantep’te

İBB Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, Gaziantep’te sevgi seliyle karşılandı. İktidar kanadından 31 Mart seçimlerinde kendilerine atılan iftiraları anlatan kısa bir videoyu kendilerine gösteren İmamoğlu, “Onları unutmayın, unutturmayın. Terörist dediler. Peki ne oldu? Araştırdılar ve bazı kişileri mahkemeye çıkardılar.

Tek bir kişi bile yanılmadı. Terörist nerede? hırsız nerede Kim çaldı? Bir şey söyleyeyim mi? Kusura bakmayın, çaldılar! Bu milletin emeğini çaldılar. Devletin tepesindeki bu kişilerin iddiaları saçma sapan çıktı.

İnsanlar gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarıldı. Tek bir kişiye ceza verilmedi’ dedi. Gaziantep’in yoğun bir mülteci nüfusu olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Mülteci sorununu da çözeceğiz. Gaziantep’te çözeceğiz, Kilis’te, Osmaniye’de çözeceğiz. Siz de çözeceksiniz. Bakın, el sıkışarak bu ülkeye girmenin yolunu ortadan kaldıracağız.” “Bu ülkede herkes hak ettiği hayatı yaşayacaktır” diyen İmamoğlu, “Gaziantep’in ve Türkiye’nin geleceği çok net.

Siz bize yetki verin yeter. Sen yeter ki vicdanını dinle ve bozuk düzeni değiştir. Millet İttifakı hem Kilis’te hem de Gaziantep’te kazanacak. Kazanan 86 milyon insanımız olacak. Kazanan 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Her şey güzel olacak” dedi. Alanda açılan pankartlardaki mesajları tek tek okuyan İmamoğlu, “Burada olağanüstü güzel mesajlar var, başkası gibi değil, yazdığınız her kelimenin anlamını biliyorum. “Bazı insanlar anlamıyor ama ben biliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte geldiği Gaziantep’te tam anlamıyla bir aşk seline kapıldı. . Gaziantep halkı, İmamoğlu’nun konuşma yapacağı Kalealtı Sağlık Otobüsü Otoparkı’na gelişinden, gidişine kadar ve yol boyunca sevgisini gösterdi.

“MİLLETİN GÜCÜNDE DEVLETİN VE MİLLETİN VALİSİ OLACAK, HÜKÜMET DEĞİL VALİLER OLACAK”

Alanı dolduran Gazianteplileri “Gaziantep fıstığı gibisiniz” sözleriyle karşılayan İmamoğlu, “Burada olağanüstü güzel mesajlar var, başkası gibi değil, yazdığınız her kelimenin anlamını biliyorum. Bazı insanlar anlamıyor ama ben biliyorum.” Bugünkü toplantı için talep edilen Demokrasi Meydanı’nın Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından etkinliğe kapatıldığını hatırlatan İmamoğlu, “Demokrasi Meydanı milletindir. Söz veriyorum size Gaziantepliler, söz veriyorum. Milletin gücünde, valiler devletin ve milletin valisi olacak, hükümetin değil. Size söz veriyorum; Ülkenin her bürokratı siyasette eşit olacak ve kimseye boyun eğmeyecek. Devletin bürokratı, devletin valisi, devleti temsil eder. Atatürk’ü temsil ediyor. Kimseye boyun eğmeyecek” dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Gaziantep’e Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte “Gazi” unvanını verdiğini hatırlatan İmamoğlu, “İkisi de canımız, ciğerimiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında hep birlikte bir muhasebe yapmalıyız. Bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan haksızlıklara, adaletsizliklere karşı dimdik durup yüzleşmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti bu topraklarda herkesin eşit yaşaması ve bu ülkede adaletin hakim olması için kurulmuştur. Ama bugün 86 milyon insan hak, hukuk ve adalet istiyor. Devlet dairelerinde ve mahkeme kararlarında adalet istiyor. Gelir dağılımında, eğitimde, sağlıkta her anlamda adalet istiyor” dedi.

“HER AİLE ÜZERİNİN PARMAKLARINDA 10 BİREYİ VAR AMA MİLLETİMİN OĞULLARININ HİÇBİR ŞEYİ YOK”

“Devlet adalet yeteneğini kaybederse inanın geriye bir şey kalmaz, gerisinin adı devlet olmaz” diyen İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Torpido ve akrabalık ayrımcılığı maalesef bu iktidar döneminde sıradanlaştı. 21. yüzyıl boyunca ülke ne yazık ki başarılı çocuklarına sırtını döndü. Mülakatlarda bu ülkenin başarılı çocuklarını elediler. Bu ülkenin çocuklarına değil, bir avuç insanın eşine, dostuna, akrabasına göz diktiler. Alın teriyle kazanılan başarı zincirini kırdılar. Alın teri ve başarı zinciri bir ülkenin adalete olan inancının en değerli simgesidir. Çünkü anne babalar ‘Çocuğum çalışırsa devletim korur’ diyor. Devletim ona hak ettiği görevi veriyor. Devletim onu ​​en yüksek makama taşır. Çünkü biz Cumhuriyet çocuklarıyız.’ Cumhuriyeti onun için kurduk. Yüzbinlerce genç bu dönemlerde gözyaşlarına boğulurken, mülakatlarda ele alınırken, tanıdıklar rahatlıkla iş buldu. İstanbul’u, Ankara’sı, Gaziantep’i yok. Her yerde aynıdır. Gaziantep’te de var diye biliyorum. Birçok kurum torpidolarla ve askere alımlarla hep gündemdeydi. Gaziantep Üniversitesi de haberlerde yer aldı. Bakın – isim vermeyeceğim – X üniversitesinin profesörü aynı soyadından, Y üniversitesinin dekanı veya rektörü aynı soyadından, aynı aileden. Bu bir tesadüf; 12-13 yönetici olsun. Allah aşkına bir ailenin her ferdinin parmağında on marifet var da, ümmetimin evlatlarında bir şey yok. Böyle bir şey yok.”

“BU YEMEK DÜZENİNİ KIRACAĞIZ”

“Bu hakkaniyet düzenini bozacağız” diyen İmamoğlu, “Türkiye ayrıcalıklı ailelerin, torpillenmiş bir avuç insanın ülkesi olmaktan çıkacak ve çıkacaktır. Her annenin, güzel annenin, her babanın, saygıdeğer babanın evladıdır. Bakın burası evladım gibi olacak.Hakkını vermeyeceğiz.Hukuklarını yemelerine izin vermeyeceğiz.Milletin ittifakı bu partizanlığa son verecek.Bizim bu ülkeye sözümüz var,vereceğiz. Cumhuriyeti demokrasiyle, devleti adaletle, adaletle taçlandıracağız. 14 Mayıs’ta ilk adımı milletçe en güçlü şekilde atacağız. Geri dönecektir. İlk adım; hak, hukuk, adalet için mücadele edeceğiz. Dilimize işleyen bu talep şudur: Hak, hukuk ve adaletin temsilcisi Kemal Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı olarak atayacağız. Bu ülkedeki en kapsamlı siyasi uzlaşmayı gerçekleştirmiş olacağız. Hep birlikte başaracağız. Millet İttifakını en güçlü şekilde Meclis’e taşıyın.

 

“31 MART SEÇİMİNİ KAZANDIRDIKLARINDA HER TÜRLÜ İFTİRAYI SÖYLEDİLER”

Türkiye’de her şeyin unutulabilir olduğuna işaret eden İmamoğlu, “Maalesef bu ülkede binlerce hukuksuzluk hikayesi var. Bu adaletsizlikler benim hayatımda da var. Bana hapis cezaları verdiler. Her türlü engeli çıkardılar. Ailemle gittiğim yerleri MOBESE kameralarından takip ettiler. Devletin gücünü hukuksuzca kullandılar. Hatta biraz gülün; Elimi arkadan bağladığım için İçişleri Bakanlığı hakkımda soruşturma açtı. Ama gülünecek bir konu olmayan bir şey var. 31 Mart seçimlerini kazandıktan sonra her türlü iftirayı attılar. ‘Hırsızlık’ yaptıklarını söyledikleri zamanı hatırlıyor musunuz? Hatırlıyor musun? Teröristlerle çalıştıklarını söylediler. ‘Çaldılar’ dediler. Her gün sıkıştıklarında bu millete ‘terörist’ diyorlar, onlar terörist. Millet İttifakı bu millete ne diyor biliyor musunuz? ‘Yerli ve milli 86 milyon insanım oy kullansın ya da vermesin.’ Şimdi -benim tarzım değil ama- elli saniyelik bir filmi sevgili Gaziantepli hemşehrimle paylaşacağım. Dinleyelim, sonra konuşurum.”

“15 MAYIS’TA TYFUN HERO’YA, ARKADAŞLARIMA ÖZGÜRLÜK GELECEK”

Bahsettiği iftiraları gündeme getiren hükümet yetkililerinin yer aldığı filmin ardından konuşan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli hemşehrilerim ‘terörist’ dediler. Bak, çok kolay unutuyoruz. Bunları unutmayın, unutmayın. Terörist dediler. Peki ne oldu? Araştırdılar ve bazı kişileri mahkemeye çıkardılar. Tek bir kişi bile yanılmadı. Terörist nerede? hırsız nerede Kim çaldı? Bir şey söyleyeyim mi? Kusura bakmayın, çaldılar! Bu milletin emeğini, emeğini çaldılar. Devletin tepesindeki bu kişilerin tezleri saçma sapan çıktı. İnsanlar gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarıldı. Tek bir kişi cezalandırılmadı. Naif insanların hayatlarıyla oynadılar. Bakın yol arkadaşım bugün bir yılını doldurdu, tek dertleri iyi şehircilik olan ve bir parkın yıkılmaması için uğraşan Tayfun kardeşim ve arkadaşları bir yıldır cezaevinde; Tayfun Kahramanı. 15 Mayıs’ta ona ve arkadaşlarına özgürlük gelecek. Bu günahların ve yalanların bedeli olarak 23 Haziran’da demokrasi millet tarafından tokatlandı. “13 bin oy yetmez” dedi. Millet onları 806 bin demokrasi oyu ile tokatladı. İşte 14 Mayıs’ta akıllanacaklar. Kim kanunsuzluğa maruz kaldıysa, özgürlüğüne kavuşacak. Yeni ve hoş bir ülkeye uyanacağız.”

“SAVAŞMAK YERİNE SEVGİ VE AŞK DOLU YENİ BİR DÖNEME GİRECEĞİZ”

“Kavga yerine sevgi ve şefkat dolu yeni bir döneme gireceğiz” diyen İmamoğlu, “Devlet artık her şeye ve herkese adalet merceğinden bakacaktır. Adalet adamına göre, hukuk adamına göre, adamına göre otorite sona erecek.Merhametli,vicdanlı,insana ve hukuka saygılı bir devletimiz olacak.Yetkin,yetenekli,bilgili,çözüm üreten bir hükümetimiz olacak.Tıkla deneyeceğiz.Hep olacağız Ülkenin sorunlarını birlikte çözün.Çok değil, göreceksiniz daha bir yıl iktidara gelmeden AK Parti’ye inanan, gönül veren, oy veren vatandaşlarımız bile hakkımızı verecek, onlar bile ‘Evet’ diyecekler. , partimiz harekete geçti ama bu yeni hükümet çok daha fazlasını, çok daha hızlı, çok daha doğru yapıyor.AK Parti’ye inanan o dostlar, hemşehriler ‘Parti ayrımı yapmadan hizmet ediyorlar’ diyecekler.’Yapmıyorlar’ Kimseyi dışlamayın. Onlara ‘hayırlı olsun’ diyecekler” dedi. Bunun örnekleriyle İstanbul sokaklarında karşılaştığını vurgulayan İmamoğlu, “Benim en büyük mutluluğum ne biliyor musunuz? O zamanlar bir işbirliği vardı. 2019 yılında çok önemli bir seçim kazanıldı. Millet İttifakı’nın en önemli çıkış noktalarından biri oldu. Sadece Millet İttifakı değil, demokrasiye inanan herkes bize destek verdi. Özellikle seçimin iptal edilmesinden sonra büyük destek aldık. Ama inanın o ittifak sürecinde bana oy vermeyenlerin değil, oy vermeyenlerin memnuniyetini gördükçe çok mutlu oluyorum.”

“MİLLETİMİZE PATATES, SOĞAN, UTANÇ BUNLAR DEDİRDİLER”

İmamoğlu, konuşmasının bu noktasında havaların ısınması nedeniyle ceketini çıkararak, “Patates, soğan; Güle güle Erdoğan” sloganlarına da kayıtsız kalmadı. Milletimize patates soğan dedirttiler, utansınlar. Yatacak yeri olmadığını söyleyen İmamoğlu, “Ben İstanbul, Ankara liderimiz Mansur Yavaş, Mersin, Adana ve Antalya’da birçok yerde aynı şeyi yaşıyoruz. Çünkü bizim kavga ve ayrılıkla işimiz yok. Eylemlerimizle insanların kalbine girmek bizim işimiz. Derdimiz herkesin hayır duasını almak. Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları olarak birçok bakanlığın bütçesinden daha fazla bütçe yönetiyoruz. Metrolara, fabrikalara çok büyük yatırımlar yapıyoruz. Dört yıl boyunca her gün dakikalarca incelendik. Denetlendik. Bize objektiften bakıyorlar. Bizim bir kusurumuzu bulamadılar. Bulamıyorlar çünkü yok. Bulunduğumuz yerde usulsüzlük yok. Bizim bulunduğumuz yerde yetimin hakkı yenilmez. Bizim bulunduğumuz yerde iş var, eylem var, hizmet var, analiz var. Bunu İstanbul gördü, Ankara gördü. 14 Mayıs’tan sonra Gaziantep de bunu görecek. 15 Mayıs’tan itibaren çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

“BU ÜLKEYE GİRİŞ YOLUNU ELLERİNİZİ BEKLEYEREK KALDIRACAĞIZ”

“Çalıştıkça parıldayan takımız” diyen İmamoğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Vatan için, millet için çalışmaktan mutlu, çok büyük, çok güçlü bir ekip olduğumuzu tüm Türkiye’ye ispat edeceğiz. Bu ekip, sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve GEZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve diğer tüm liderler, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları ile sınırlı kalmayacaktır. Bu ekipte dünyanın dört bir yanından ekonomiyi, eğitimi, sağlığı ve dış politikayı çok iyi bilen birçok isim yer alacak. Ekibimizde kimler var biliyor musunuz? Milletin çocukları var. Gaziantep’in evlatları bu kadrolarda elmas gibi olacak. Oradasın. Hepimiz birlikte çalışacağız. İktidarın bugün yaşadığı kötü ortamı hızla istikrara ve güvene kavuşturacağımızı göreceksiniz. Herkes yolunu görecek. Herkes kendi hesabını yapabilecek. Türkiye sağlıklı büyüme ve toplumsal gelişme yoluna girecektir. Şehirlerin kendine özgü sorunlarını ele alacağız. Örneğin; Göç dalgası nedeniyle Gaziantep’in uğraşmak zorunda kaldığı sorunları çözeceğiz. Mülteci sorununu da çözeceğiz. Gaziantep’te çözeceğiz, Kilis’te, Osmaniye’de çözeceğiz. Göreceksin; El sıkışarak bu ülkeye girmenin yolunu ortadan kaldıracağız. Öyle bir şey yok. Huzurlu bir Türkiye’nin ve huzurlu bir Ortadoğu’nun varlığının o insanları kendi vatanlarında mutlu edeceğini göreceksiniz.”

“GAZİANTEP VE TÜRKİYE ÇOK AÇIK”

6 Şubat depremlerinden Gaziantep ve ilçelerinin de etkilendiğini kaydeden İmamoğlu, “İslahiye ve Nurdağı’nı da etkileyen büyük bir deprem yaşadık. Millet olarak yükseleceğiz. Millet olarak depremin yaralarını saracağız, göreceksiniz. Sallantının insanı değil, sadece bir doğa afeti olarak öldüreceği günlere ulaşacağız. Gaziantep’i afetlere karşı da güçlü kılacağız. Deprem gerçeğini asla unutmayacağız, hafife almayacağız. Sevdiklerimizi, evimizi, şehrimizi, sahip olduklarımızı kaybetme kaderini ne yazık ki bir dakikada ortadan kaldıracağız. Bunu bilerek harekete geçeceğiz. Depreme karşı büyük bir seferberlik başlatacağız. Afet riskini ön planda tutarak kentsel dönüşümü güçlü bir şekilde seferber edeceğiz. Son dört yıldır İstanbul’da ne hazırlıklar yaptıysak tüm Türkiye’ye yayacağız. Sosyal yardım ve insanlara yardım etmeyi lütuf değil, devletin sorumluluğu haline getireceğiz. Neyin nasıl yapılması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Halkına hizmet eden bir devlet olacak. Milletine şefkatini ve vicdanını gösteren gücü değil, devlet olacaktır. Gaziantep’i, Kilis’i ve tüm Türkiye’yi bu seferberliğe dahil edeceğiz. Hep birlikte başaracağız. Bu ülkede herkes hak ettiği hayatı alacak. Gaziantep’in ve Türkiye’nin geleceği çok net. Siz bize yetki verin yeter. Tek yapmanız gereken vicdanınızın sesini dinlemek ve yozlaşmış sistemi değiştirmek. Millet İttifakı hem Kilis’te hem de Gaziantep’te kazanacak. Kazanan 86 milyon insanımız olacak. Kazanan 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Her şey çok keyifli olacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler