Haber

CHP listelerinden seçime giren ittifak ortaklarında son durum: Kaç milletvekili çıkardılar?

14 Mayıs seçimlerinin dikkat çeken sonuçları gelmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere Millet İttifakı, milletvekili seçimlerine ortak listeyle girme kararı aldı.

Millet İttifakı’nın küçük ortakları, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet ve Demokrat Parti’nin adayları CHP’nin listelerinde kendilerine yer buldu.

CHP listelerinden 25 Deva Partisi, 3 Demokrat Parti, 19 Gelecek Partisi ve 24 Saadet Partisi milletvekili aday gösterildi.

Deva’nın 14 milletvekili vardı.

Sadece İyi Parti’nin kendi listesiyle girme kararı aldığı seçimlerde dikkat çekici bir sonuç ortaya çıktı.

Buna göre, açılan sandıklara göre Deva Partisi’nin CHP listelerinden gösterdiği 25 adaydan 14’ü milletvekilliği yapmaya hak kazandı.

Saadet Partisi 10 milletvekilini TBMM’ye gönderdi

Deva Partisi’nin ardından Saadet Partisi 24 milletvekili adayının 10’unu Meclis’e sokmayı başardı.

Gelecek Partisi ise CHP listelerinden 19 milletvekili çıkaracak ve 9 milletvekili ile Meclis’te temsiliyet oluşturabilecek.

Millet İttifakı

Sonraki 9, Demokrat Parti’nin 3 milletvekili var

Son olarak Demokrat Parti, CHP listelerinden çıkardığı 3 adaydan 3’ünü Meclis’e gönderdi.

Buna göre Deva Partisi’nden Meclis’e girecek milletvekilleri şöyle;

“Sadullah Kısacık (Adana İl Başkanı) – Adana – 4.lük Sadullah Ergin (Başkan Yardımcısı) – Ankara 1. Bölge – 4.lük İdris Şahin (Başkan Yardımcısı) – Ankara 2. Bölge – 2.lik Burak Dalgın (Genel Başkan Yardımcısı) – Balıkesir – 3.lük yer Ertuğrul Kaya (Gaziantep İl Başkanı) – Gaziantep – 3. sıra Elif Esen (Başkan Yardımcısı) – İstanbul 1. Bölge – 7. sıra Hasan Karal (Başkan Yardımcısı) – İstanbul 1. Bölge – 8. sıra Evrim Rızvanoğlu (Başkan Yardımcısı) – İstanbul 2. Bölge – 8. Mustafa Yeneroğlu (Cumhurbaşkanı Yardımcısı) – İstanbul 3. Bölge – 6. Sıra Uygar Yılmaz (Genel Sekreter) – İstanbul 3. Bölge – 10. Sıra Seda Kaya Ösen (İzmir İl Başkanı) – İzmir 1. Bölge – 6. Selma Aliye Kavaf (Başkan Yardımcısı) ) – Manisa – 4. sıra Mehmet Emin Ekmen (Başkan Yardımcısı) – Mersin – 3. sıra Cem Avşar (Genel Müdür) Başkan Yardımcısı) – Tekirdağ – 3. sıra”

Gelecek Partisi’nden Meclis’e girecek milletvekilleri ise şöyle;

“Selim Temurci – İstanbul 1. Bölge 10. İsa Mesih Şahin – İstanbul 2. Bölge 7. Doğan Demir – İstanbul 3. Bölge 8. Mustafa Bilici – İzmir 2. Bölge 7. Sıra Cemalettin Kani Torun – Bursa 2. Bölge 2. Hasan Ekici- Konya 2. Serap Yazıcı Özbudun – Antalya 4. Sema İpek Ün – Denizli 3. Selçuk Özdağ – Muğla 4.”

Saadet Partisi’nden yeni dönemde TBMM’de görev alacak milletvekilleri;

“Birol Aydın – İstanbul 5.lik Milletvekili Adayı Bülent Kaya – İstanbul 7.lik Milletvekili Adayı Hasan Bitmez – Kocaeli 3.lük Milletvekili Adayı Mahmut Arıkan – Kayseri 2.lik Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca – Bursa 3.lük Milletvekili Adayı Mehmet Karaman – Samsun 2.lik Milletvekili Adayı Mesut Doğan – Ankara 3. Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan – Hatay 4. Milletvekili Adayı Şerafettin Kılıç – Antalya 5. Milletvekili Adayı Mustafa Kaya- CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı”

Demokrat Parti tarafından Meclis’e konulacak milletvekilleri;

Cemal Enginyurt – İstanbul 1. Bölge 9. Milletvekili adayı Haydar Altıntaş İzmir 1. Bölge 7. Milletvekili adayı- Salih Uzun İzmir 2. Bölge 5. adayı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu